Проект.Програма розвитку фізичної культури та спорту в місті Сторожинець на 2016-2018 роки

Програма

розвитку фізичної культури та спорту в місті  Сторожинець на 2016-2018 роки

 Характеристика проблеми:

Головне із завдань державної політики є створення умов для збереження фізичного та духовного здоров’я громадян. Істотним фактором, що визначає стан здоров’я населення, є підтримка оптимальної фізичної активності протягом усього життя громадянина. Крім того, роль спорту стає не тільки соціальним, але й  політичним фактором у сучасному світі. Залучення широких мас населення до занять фізичною культурою, стан здоров’я населення та успіхи на міжнародних змаганнях є безперечним доказом життєздатності й духовної сили будь-якої нації. Однак за останнє десятирічча, через недолік фінансових ресурсів і уваги з боку держави, цей, колись колосальний, потенціал багато в чому був загублений.

Показники здоров’я і фізичної підготовки дітей, молоді, призовників, споживання алкоголю та наркотичних речовин, говорить про гостроту проблеми і необхідності організації більш широкого залучення до занять фізичною культурою та спортом молоді.

У цей час, є ряд проблем, що впливають на розвиток фізичної культури та спорту, що вимагають невідкладного рішення, у тому числі:

 • недостатнє залучення населення до регулярних занять фізичною культурою;
 • невідповідність рівня матеріальної бази та інфраструктури для занять фізичною культурою і спортом  завданням розвитку масового спорту в місті;
 • недостатня кількість професійних тренерських кадрів;
 • втрата традицій міського спорту вищих досягнень;
 • відсутність на міському рівні активної пропаганди занять фізичною культурою та спортом, як складової здорового способу життя;
 • передача спортивних споруд, що належали раніше промисловим підприємствам, у комунальну власність, та іх недофінансування.

Значна частина капітальних спортивних споруджень експлуатується більш ніж 30 років, багато з них розташовані в пристосованих і переустаткованих приміщеннях і будинках. Більшість спортивних споруд  і майданчиків вимагають капітального ремонту та реконструкції.

При збереженні цієї тенденції в розвитку фізичної культури та спорту в м. Сторожинець неминучі:

 • подальше погіршення здоров’я жителів і, як наслідок цього, скорочення тривалості життя;
 • економічні втрати, у зв’язку із захворюванням населення;
 • зростання негативних соціальних явищ серед дітей і молоді.

Перераховані проблеми і фактори, що стримують розвиток фізичної культури та спорту в м. Сторожинець на поточному етапі, вимагають програмних методів рішення й визначають встановлення цілей і завдань Програми, а також перелік програмних заходів.

Наукові й статистичні дослідження підтверджують, що в порівнянні з особами, що не займаються фізичною культурою та спортом, люди, що активно і  регулярно займаються спортом, в 1,5 рази менше страждають від стомлення, в 2 рази рідше хворіють захворюваннями органів травлення, в 2,5 рази рідше – гіпертонічними хворобами. За  даними вчених, перше місце серед причин погіршення здоров’я займають фактори, що відносяться до категорії способу життя (50-55%). На другому місці – фактори, пов’язані із забрудненням навколишнього середовища (20-25%). На третьому місці – генетичні фактори (15-20%). У зв’язку із цим, підвищення забезпеченості населення послугами соціальної інфраструктури та забезпечення потреби в дозвіллі, у тому числі в спорті, є одним із пріоритетних соціально-економічних завдань.

Мета програми:

 1. Забезпечення умов для розвитку в м. Сторожинець масової фізкультури та спорту.
 2. Організація і проведення офіційних фізкультурно-оздоровчих і спортивних заходів.
 3. Створення і відкриття нових спортивних секцій, що не існують у м. Сторожинець (баскетбол, стрітбол, бокс, велоспорт, східні єдиноборства, важка атлетика та інші).
 4. Будівництво нових спортивних споруджень (хокейний  корт у парку, штучне футбольне поле і велопарк на базі стадіону ).
 5. Визначення джерел фінансування для утримання,  розвитку стадіона.

Завдання:

 1. Підвищення інтересу різних верств населення міста до занять фізичною культурою та спортом.
 2. Зміцнення матеріально-технічної бази для занять спортом шляхом будівництва найпростіших спортивних споруджень і  ремонту наявних спортивних об’єктів міста (стадіон, двірських і шкільних спортивних майданчиків ЗОШ).
 3. Забезпечення підготовки і виступу команд міста з ігрових видів спорту на міських, районних і обласних змаганнях.
 4. Залучення загальноосвітніх установ міста до проведення спартакиад між учнями старших класів.
 5. Виділення коштів на охорону, розвиток стадіону, витрати на навчально-тренувальну роботу (семінари, збори, відрядження).

Найважливіші  індикатори програми:

 1. Кількість громадян, що систематично займаються фізичною культурою та спортом.
 2. Кількість новоспоруджених і ремонт наявних фізкультурно-оздоровчих і спортивних об’єктів міста.
 3. Кількість організацій і спортивних суспільств, що ведуть діяльність у м. Сторожинець.
 4. Кількість спортсменів у м. Сторожинець, які пройшли процедуру відбіркових змагань і що брали участь у змаганнях на першість країни.
 5. Частка спортсменів, із загального числа що займаються, які виконали розрядні нормативи у своєму виді спорту, і спортсмени, що виконали норматив кандидатів у майстри спорту та майстри спорту.
 6. Кількість глядачів, що відвідали домашні матчі команд з ігрових видів спорту.
 7. Результати виступу команд на обласних і міських першостях країни.

Основні напрямки:

 1. Створення умов для участі спортсменів у спортивних заходах згідно графіку їх проведення.
 2. Закупівля спортивного інвентарю.
 3. Підвищення майстерності, шляхом відвідування семінарів, виставок і тренінгів.

Джерела фінансування:

 1. Обласний бюджет.
 2. Районний бюджет
 3. 3.    Міський бюджет
 4. 4.    Спонсорські та інші джерела.
 5. Баскетбольна збірна:

7.1.Спортивна форма:

- форма для змагань (8 комплектів) – 1000 грн.

 1. Будівництво вело-дерт парку- 35000 грн .
 2. Придбання для вело секції велосипедів 3 шт. – 15 000 грн.
 3. Транспортні витрати для участі баскетбольної команди «The Last» у спортивних змаганнях різних рівнів. – 10 000 грн

- придбання обмундирування (в кількості 15 комплектів ігрової форми з логотипами міста та команди, та 20 комплектів тренувальних маніжок), спортивного інвентарю (м’ячів, розмічальні фішки , конуси великі 32 см 10 шт.,  скакалок, степ-платформ, гімнастичні килимки) для підвищення якості проведення навчально-тренувальних зборів  –  30 000 грн

 1. Забезпечення організації і проведення баскетбольних заходів в місті Сторожинець – 5 000 грн

 Разом:95  000 грн.

Коментарі забороненні.

Ваш браузер застарів!

Як правильно оновити браузер - читайте тут.Оновіть свій браузер негайно!

×